Avropa Liqasında 43 oyun - Bütün nəticələr

Avropa Liqasında 43 oyun - Bütün nəticələr

Avropa Liqasında I təsnifat mərhələsinin cavab görüşlərinə yekun vurulub.

Qaynarinfo xəbər verir ki, bu gücə keçirilən 43 oyundan sonra II təsnifat mərhələsində mübarizə aparacaq 37 cütlük müəyyənləşib.

Azərbaycan təmsilçilərindən "Səbail" Rumıniyanın "Universitatya" klubuna uduzaraq mübarizəni dayandırıbsa, "Neftçi" Moldova "Sperantsa"sına qalib gəlib. "Ağ-qaralar" növbəti mərhələdə Rusiya "Arsenal"ı ilə qarşılaşacaq.

Mübarizəyə II təsnifat mərhələsindən başlayacaq "Qəbələ"nin də rəqibi müəyyənləşib. Gürcüstan "Dinamo"su Tbilisidəki ilk görüşdə 6:0 hesabı ilə qalib gəldiyi Andorra "Enqordani"sini bu dəfə tək qolla yenərək "qırmızı-qaralar"a rəqib olub. 
 
Avropa Liqası
I təsnifat mərhələsi
Cavab oyunları

18 iyul
Tobol (Qazaxıstan) - Jeness (Lüksemburq) 1:1
İlk oyun - 0:0

Kayrat (Qazaxıstan) - Şiroki Briyeq (Bosniya v/ə Herseqovina) 2:1
İlk oyun - 2:1

Makedoniya Qerçe (Şimali Makedoniya) - Alaşkert (Ermənistan) 0:3
İlk oyun - 1:3

Teuta (Albaniya) - Ventspils (Latviya) 1:0
İlk oyun - 0:3

İnter (Finlandiya) - Brondbü (Danimarka) 2:0
İlk oyun - 1:4

Universitatya (Krayova, Rumıniya) - Səbail (Azərbaycan) 3:2
İlk oyun - 3:2

Rovaniemi (Finlandiya) - Aberdin (Şotlandiya) 1:2 
İlk oyun - 1:2

Levadiya (Estoniya) - Styarnan (İslandiya) 3:2 (əlavə vaxt)
İlk oyun - 1:2

RFS Riqa (Latviya) - Olimpiya (Sloveniya) 0:2
İlk oyun - 3:2

Dinamo (Minsk, Belarus) - Liepaya (Latviya) 1:2
İlk oyun - 1:1

Levski (Bolqarıstan) - Rujomberok (Slovakiya) 2:0
İlk oyun - 2:0

Petrokub (Moldova) - AEK (Kipr) 0:1
İlk oyun - 0:1

Hoqesun (Norveç) - Kliftonvill (Şimali İrlandiya) 5:1
İlk oyun - 1:0

Apollon (Kipr) - Jalgiris (Kaunas, Litva) 4:0
İlk oyun - 2:0

Krakoviya (Polşa) - Dunayska Ştreda (Slovakiya) 2:2 (əlavə vaxt)
İlk oyun - 1:1

Jalgiris (Vilnüs, Litva) - Honved (Macarıstan) 1:1
İlk oyun - 1:3

Neftçi (Azərbaycan) - Speranta (Moldova) 6:0
İlk oyun - 3:0

Zrinski (Bosniya və Herseqovina) - Akademiya Pandev (Şimali Makedoniya) 3:0
İlk oyun - 3:0

Milsami (Moldova) - Styaua, (Rumıniya) 1:2
İlk oyun - 0:2

Torpedo (Gürcüstan) - Ordabasi (Qazaxıstan) 0:2
İlk oyun - 0:1

Vaduts (Lixtenşteyn) - Breydablik (İslandiya) 2:1
İlk oyun - 0:0

Hapoel Beer-Şeva (İsrail) - Laçi (Albaniya) 1:0
İlk oyun - 1:1

Enqordani (Andorra) - Dinamo (Gürcüstan) 0:1
İlk oyun - 0:6

Progres (Lüksemburq) - Kork Siti (İrlandiya) 1:2
İlk oyun - 2:0

Norçepinq (İsveç) - Sent-Patriks (İrlandiya) 2:1
İlk oyun - 2:0

Hibernian (Malta) - Şaxtyor (Belarus) 0:1
İlk oyun - 0:1
 
Vidi (Macarıstan) - Zeta (Monteneqro) 0:0
İlk oyun - 5:1

B-36 Torshavn (Farer adaları) - Kruzaders (Şimali İrlandiya) 2:3
İlk oyun - 0:2

Kukesi (Albaniya) - Debretsen (Macarıstan) 1:1
İlk oyun - 0:3

Hayduk (Xorvatiya) - Qzira (Malta) 1:3
İlk oyun - 2:0

Mura (Sloveniya) - Makkabi Hayfa (İsrail) 2:3
İlk oyun - 0:2

Şkupi (Şimali Makedoniya) - Pünik (Ermənistan) 1:2
İlk oyun - 3:3

Buduçnost (Monteneqro) - Trans (Estoniya) 4:1
İlk oyun - 2:0

Vitebsk (Belarus) - Kuopio (Finlandiya) 1:1
İlk oyun - 0:2

Domjale (Sloveniya) - Baltsan (Malta) 1:0
İlk oyun - 4:3

Spartak (Trnava, Slovakiya) - Radnik (Bosniya və Herseqovina) 2:0 (Penalti - 3:2)
İlk oyun - 0:2

Reyncers (Şotlandiya) - Sent Josefs (Cəbəllütariq) 6:0
İlk oyun - 4:0 

Radniçki (Serbiya) - Flora (Estoniya) 2:2
İlk oyun - 0:2
 
Kilmarnok (Şotlandiya) - Konnak (Uels) 0:2
İlk oyun - 2:1

Ballumena (Şimali İrlandiya) - Malmö (İsveç) 0:4
İlk oyun - 0:7

Reykyavik (İslandiya) - Molde (Norveç) 0:0
İlk oyun - 1:7
 
Legiya(Polşa) - Europa (Cəbəllütariq) 3:0
İlk oyun - 0:0

Şemrok Rovers (İrlandiya) - Brann (Norveç) 2:1
İlk oyun  - 2:2

17 iyul
Çixura (Gürcüstan) - Fola (Lüksemburq) 2:1
İlk oyun - 2:1

16 iyul
Banants (Ermənistan) - Çukariçki (Serbiya) 0:5
İlk oyun - 0:3

Klaksvik (Farer adaları) - Riterlai (Litva) 0:0
İlk oyun - 1:1

Titoqrad (Monteneqro) - ÇSKA (Sofiya, Bolqarıstan) 0:0
İlk oyun - 0:4


OXŞAR XƏBƏRLƏR

XƏBƏRLƏR
BLOGLAR