Deputatlığa ən qocaman namizədlər: 82 yaş... (SİYAHI)

Deputatlığa ən qocaman namizədlər: 82 yaş... (SİYAHI)

Mərkəzi Seçki Komissiyası (MSK) 2020-ci ilin fevralın 9-a təyin edilmiş parlament seçkilərində qeydə alınmış namizədlərin ilkin siyahısını açıqlayıb. Siyahı namizədlər qeydə alındıqca mütəmadi olaraq yenilənir.

Azvision.az istinadən MSK-nın saytında yer alan məlumatlar əsasında növbədənkənar seçkilərdə iştirakı irəli sürülən ən yaşlı namizədlərin siyahısını hazırlayıb.

1948- ci il təvəllüdlü Aydın Heydərov (9 saylı Binəqədi ikinci seçki dairəsi) - Təşəbbüs qrupu

1948- ci il təvəllüdlü Madər Musayev ( 10 saylı Binəqədi üçüncü seçki dairəsi) - bitərəf

1948- ci il təvəllüdlü Leyla Kazımova (15 saylı Yasamal birinci seçki dairəsi) - bitərəf

1945- ci il təvəllüdlü Almaz Məmmədova (16 saylı Yasamal ikinci seçki dairəsi) - bitərəf

1949- cu il təvəllüdlü İsa Həbibəyli (2 saylı Şərur seçki dairəsi) - YAP

1949- cu il təvəllüdlü Rəşid Həsənov (21 saylı Nəsimi birinci seçki dairəsi) - bitərəf

1949- cu il təvəllüdlü Eldar İsmayılov ( 23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi) - bitərəf

1940- cı il təvəllüdlü Ziyad Səmədzadə ( 23 saylı Nəsimi-Səbail seçki dairəsi) -bitərəf

1945- ci il təvəllüdlü Eldar İbrahimov ( 4 saylı Naxçıvan şəhər seçki dairəsi) - YAP

1944- ci il təvəllüdlü Zakir Məmmədzadə (25 saylı Nizami ikinci seçki dairəsi) -bitərəf

1948- ci il təvəllüdlü Rafiq İsmayıl ( 26 saylı Sabunçu birinci seçki dairəsi) - Müsavat

1947- ci il təvəllüdlü Nizami Təhməzov (27 saylı Sabunçu ikinci seçki dairəsi) - bitərəf

1945- ci il təvəllüdlü Hüseynbala Mirələmov ( 33 saylı Xətai birinci seçki dairəsi) - YAP

1949- cu il təvəllüdlü Teyyub Əliyev (34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi) - ATP

1946- cı il təvəllüdlü Mixail Zabelin (34 saylı Xətai ikinci seçki dairəsi) - YAP

1948- ci il təvəllüdlü Şaib Mahmudov (37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi) - bitərəf

1938-ci il təvəllüdlü Oqtay zeynalov (37 saylı Nizami birinci (Gəncə) seçki dairəsi) - bitərəf

1942- ci il təvəllüdlü Cahangir Əmirov (38 saylı Nizami ikinci (Gəncə) seçki dairəsi) - bitərəf

1949- cu il təvəllüdlü İlham Murtuzayev (51 saylı Qusar seçki dairəsi) - bitərəf

1947- ci il təvəllüdlü Vahid Əhmədov (52 saylı Quba seçki dairəsi) - bitərəf

1949- cu il təvəllüdlü Zeyqam Hüseynov (56 saylı Xaçmaz kənd seçki dairəsi) - bitərəf

1947- ci il təvəllüdlü Fəzail Ağamalı (60 saylı Salyan-Neftçala seçki dairəsi) - AVP

1946- cı il təvəllüdlü Sabir Rüstəmxanlı ( 61 saylı Neftçala seçki dairəsi) - VHP

1947- ci il təvəllüdlü Əhliman Əmiraslanov (65 saylı Saatlı-Sabirabad-Kürdəmir seçki dairəsi) - YAP

1947- ci il təvəllüdlü Hadi Rəcəbli (74 saylı Lənkəran kənd seçki dairəsi) - YAP

1948- ci il təvəllüdlü Nəbi Muxtarov (84 saylı Füzuli seçki dairəsi) - bitərəf

1949- cu il təvəllüdlü Ağasən Hüseynov (87 saylı Ağsu - İsmayıllı seçki dairəsi) - bitərəf

1948- ci il təvəllüdlü Başxanım Abbasova ( 108 saylı Ağstafa seçki dairəsi) - Müsavat

1938-ci il təvəllüdlü Fəttah Heydərov ( 116 saylı Qəbələ seçki dairəsi) - bitərəf

1947- ci il təvəllüdlü Akif Kərimov (116 saylı Qəbələ seçki dairəsi) - bitərəf

1948- ci il təvəllüdlü Vaqif Davud (117 saylı Oğuz-Qəbələ seçki dairəsi) - bitərəf
  • Tərəfdaşların xəbərləri
XƏBƏRLƏR
BLOGLAR